Гурток «Юний садівник» в дитячій школі-інтернаті с. Грунь розпочав свою роботу ще в минулому році. Діти дуже люблять рослини, дбати про них і спостерігати за їх розвитком.
Грудень місяць цього року видався віднос но теплим і діти охоче прийняли участь у посадці саджанців сосни.
Як відомо, всі хвойні дерева краще садити пізно восени, або навіть і взимку, коли рослина знаходиться у стані спокою. Так поступили і ми.
Яка ж технологія посадки хвойних і як не отримати помилок: Підготуйте якісні саджанці сосни. Це можуть бути покупні види з питомників чи привезені з лісу. Підготуйте місце для майбутнього великого дерева. Слід пам ятати, що росте сосна не дуже швидко. Ніколи не саджайте хвойні дерева на місця, де вирощувалася картопля .Це може привести до зараження корнів сосни і подальшою гибеллю рослини. Обов язково придбайте в спеціальних магазинах землю для хвойних культур. Вона має особливу структуру. Можна також приготувати таку землю самостійно. Для цього треба привезти з соснового лісу грунт , захвативши як маленькі шишечки, так і опавши хвою - все це , змішане з піском стане добрим фундаментом для зростання Вашої майбутньої сосни. Обов язково перед посадкою треба добре полити саджанець, якщо він в контейнері. А якщо у вас рослина з оголеною кореневою системою - поставте її на пів години в відро з водою. Після посадки сосни ми рекомендуємо присипати її хвоєю або опавши листям для того, щоб в морозні дні молоді саджанці не пошкодилися.
Саме так наші юні садівники і зробили, посадивши декілька десятків саджанців сосни, з яких пізніше діти будуть формувати вуличний бонсай.
Для посадок рекомендуємо такі види сосни: сосна чорна PINUS NIGRA ,сосна горна PINUS MUGO,Сосна дрібноквіткова PINUS PARVIFLORA ,сосна веймутова PINUS STROBUS, сосна звичайна PINUS SYLVESTRIS та інші більш рідкісні види.
|